Rezignace Pavla Pláta z výboru pro rozvoj průmyslové zóny

Ve výboru pro rozvoj průmyslové zóny dochází krátce po sobě k druhé rezignaci. Po Janu Podlahovi (Nejsme stranou) svou rezignaci oznámil také člen spolku Naše Soběslav Pavel Plát. Je přesvědčen, že Soběslav má k dispozici nástroje, kterými může rozvoj průmyslové zóny řídit a regulovat, ale nevyužívá je. Jako hlavní důvod uvádí odlišné názory a východiska pro rozvoj průmyslové zóny.
Vážení,
tímto bych chtěl rezignovat na pozici člena Výboru pro rozvoj průmyslové zóny.
Jsem přesvědčen, že pro další rozvoj Soběslavi takové, jak bych ji v budoucnu rád viděl, je důležité odolat tlaku developerů, kteří se snaží vytěžit dobrou dopravní obslužnost oblastí kolem dálnice D3 a průmyslové zóny rozšiřovat velmi obezřetně, vždy úzkostlivě dbát na soulad s krajinným rázem, kulturním i přírodním bohatstvím a rovněž velký důraz při rozšiřování průmyslových zón klást na rozvoj potřebné infrastruktury. Z tohoto pohledu považuji současný rozsah projektu firmy Exprin za naprosto nevhodný. Zároveň jsem přesvědčen, že Soběslav má k dispozici nástroje, kterými může rozvoj průmyslové zóny řídit a regulovat. Soběslav se s velikostí záměru, tak jak ho navrhuje developer, nemusí smířit.
Zároveň vidím, že současné vedení města i většina členů Výboru pro rozvoj průmyslové zóny nevnímá celkový rozsah projektu jako problém, jeho realizaci podporují a snaží se jen korigovat negativní dopady takto rozsáhlého projektu na Soběslav.
Vzhledem k tomu, že mé názory a východiska pro rozvoj průmyslové zóny se zásadně neslučují se směřováním a zadáním od současného vedení města, nemohu a nechci se nadále na činnosti Výboru pro rozvoj průmyslové zóny podílet.
Pavel Plát

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *