Zastupitelstvo odmítlo referendum o průmyslové zóně

Na dnešním jednání zastupitelstva města Soběslav předložil Jan Černý zastupitelský podnět k vyhlášení místního referenda o výstavbě v průmyslové zóně. Referendum by tak mohlo vyhlásit zastupitelstvo města. Návrh podpořilo pět z přítomných devatenácti zastupitelů.
Zastupitelé dnes tedy odmítli vyhlášení referenda o průmyslové zóně se stejnými otázkami, pro které sbíráme podpisy a žádný jiný zastupitelský návrh předložen nebyl.
Jak zastupitelé hlasovali?
Pro: Ing. P. Král, Jan Černý, Bc. M. Bučinský, Ing. I. Matějů a Ing. J. Klíma
Proti: Ludmila Zbytovská
Zdrželi se: Ing. J. Bláha, Mgr. Pavel Lintner, Mgr. Petr Lintner, Mgr. V. Drachovský, Mudr. J. Vodička, Mgr. M. Pánek, Mgr. P. Valeš, M. Turek, J. Himpan a Mgr. I. Molíková
Stále věříme, že se spolku Naše Soběslav podaří najít se zastupiteli společnou řeč. Je to ale naposledy, co jsme jsme zastupitele vyzvali, aby si s námi promluvili o otázkách referenda. Pokud se do příštího týdne neozve dostatečný počet zastupitelů s protinávrhem, předpokládáme, že bude svoláno mimořádné zastupitelstvo během letních prázdnin, na kterém bude představeno referendum jako občanský návrh a bude muset být tedy vyhlášeno. Jsme připraveni hledat kompromis, který uklidní občany a otevře smírnou cestu k řešení vhodnému pro všechny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *