Průmyslová zóna pod kontrolou

Spolek Naše Soběslav bojuje proti stavbě obřího logistického centra na okraji Soběslavi od roku 2020. Čtyři haly vysoké skoro 15 metrů, zastavěná půda o rozloze zhruba 10 fotbalových hřišť včetně osmi stovek parkovacích míst – taková průmyslová zóna má podle plánů developera vyrůst na kraji Soběslavi. 

Nesouhlasíme s takovým záměrem a chceme, aby město mělo nad výstavbou kontrolu. 

K tomu ale potřebujeme vaši pomoc! 

Stále ještě není nic definitivně rozhodnuté ani prohrané! Pracujeme dál na tom, aby město nastavilo limity pro vznik průmyslové zóny. Fungování našeho spolku ale potřebuje finanční injekci především na konzultace s odborníky a na informování veřejnosti. Založili jsme proto veřejnou sbírku, která by potřeby spolku pokryla. Každou korunu do 20 000 nám navíc Nadace VIA zdvojnásobí.

📌 Na co peníze potřebujeme? 

Ve spolku Naše Soběslav pracujeme všichni jako dobrovolníci bez nároku na honorář. Součástí naší činnosti jsou ale aktivity, na které potřebujeme peníze. 

Konzultace s právníky a odborníky na územní plánování jsou hlavní položkou. Abychom měli v diskusi s developerem a městem silné argumenty, potřebujeme mít za zády skutečné odborníky. 

Další zásadní částkou jsou peníze na informování vás všech. Město odmítá zveřejňovat naše texty v Soběslavské hlásce, sami proto vydáváme a distribuujeme letáky s informacemi o aktuálním dění, provozujeme web a facebook.

📌Naše dosavadní práce

Zatím jsme nasbírali více než 2300 vašich podpisů pod peticí proti stavbě průmyslové zóny. 

Vyvíjeli jsme tlak na vedení města, aby se postavilo plánům developera a nastavilo jasné hranice.

Konzultovali jsme s odborníky i spolky, které řeší stejný problém.

Informovali jsme o aktuální dění na webu, na facebooku i na letácích ve schránkách.

Iniciovali jsme referendum, k němuž město donutilo až rozhodnutí soudu. Téměř třetina Soběslaváků se v něm postavila proti průmyslové zóně, ale kvůli nízké účasti není hlasování pro město závazné. 

Dvakrát jsme se soudili s městem, abychom se domohli práv nás všech a oba soudy jsme vyhráli

Jak peníze spolku Naše Soběslav z.s. konkrétně využíváme, můžete vidět na našem transparentním účtu zde

📌 Podpořte nás!

Výstavba průmyslové zóny se dotkne všech obyvatel města. Abychom mohli dál usilovat o nastavení limitů průmyslové zóny, potřebujeme Vaši podporu. Přispěním na činnost spolku Naše Soběslav budete mít jistotu, že bojujeme za zmenšení negativních dopadů na všechny obyvatele města. 

PODPOŘTE NAŠI ČINNOST VE VEŘEJNÉ SBÍRCE!

Finanční dar v jakékoli výši má smysl

Pomůžete tak snahám o zachování dobrých životních podmínek v Soběslavi.

Dar na veřejnou sbírku si navíc můžete odečíst z daňového základu.

Pokud Vám finanční situace nedovoluje darovat peníze, pomozte k úspěchu sbírky alespoň sdílením našeho e-mailu, mluvte o sbírce ve svém okolí a zajímejte se o další dění kolem průmyslové zóny. 

Jakákoliv vaše podpora je důležitá a má vliv na podobu města, ve kterém žijeme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *