Země halám zaslíbená (pořad Nedej se, ČT2)

Investor Soběslavské průmyslové zóny musí v rámci řízení EIA lépe zdůvodnit odnětí zemědělské půdy. Více než 10 hektarů v lokalitě budoucí průmyslové zóny spadá do I. třídy bonity. Tyto nejcennější půdy lze nyní ze zemědělského půdního fondu odejmout jen ve výjimečných případech.

V Německu se v podobných případech zemědělská půda vůbec neprodává, pouze se pronajímá a obce tak mají dlouhodobý příjem a nutí developery přemýšlet, jak se k zemědělské půdě chovat. V Norsku již ani není možná výstavba na dříve nezastavěné půdě.“, říká Ing. Arch. Tereza Nalezená v pořadu České televize „Na Stopě“, který při svém natáčení zavítal i k nám do Soběslavi.
Puede ser una imagen de texto que dice "NEDEJ SE! ZEME HALÁM ZASLÍBENÁ dostupné na iVysílání.cz"
„Chceme zakázat logistická a nákupní centra na těch nejhodnotnějších půdách bonity I. a II.“, říká ve stejném pořadu český ministr životního prostředí Mgr. Petr Hladík „. V takovém případě, by pak v Soběslavi již průmyslová zóna vůbec nemohla vzniknout.
Developer tak v Soběslavi nyní hraje o čas. V nejbližší době plánuje představit „novou“ verzi projektu v rámci řízení EIA. A bude na nás, abychom mu vysvětlili, nechceme obětovat zemědělskou půdu takovému záměru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *