Vyjednávání mezi petičním výborem a radou města obnovena

Na zářijovém jednání zastupitelé v Soběslavi jasně řekli, že požadují zásadní změny a zmenšení projektu pro průmyslovou zónu. Rada města opět dostala za úkol jednat s petičním výborem, aby parametry tohoto zmenšení společně upřesnily. “Je velmi důležité, abychom věděli, co chceme a na jakých podmínkách pro projekt bude Soběslav trvat. Vždyť developer může velmi brzy představit svoji aktualizovanou představu.” říká k požadavku zastupitelstva Miloš Bučinský.

Následně rada města vybrala Mgr. Alenu Krejčovou a Mgr. Petra Lintnera, jako své zástupce do dalších vyjednávání. Petiční výbor jako své zástupce zvolil Ing. Pavla Pláta, Ing. Gabrielu Pospíšilovou a Zdeňka Ruxe. Obě strany se poprvé sešly 13. října a jako první krok připravily společné prohlášení k výstupům uplynulého zastupitelstva a oficiálnímu vypořádání petice. “Napsali jsme společně článek do měsíčníku Hláska a ukázali tak, že spolu opět dokážeme konstruktivně jednat”, komentuje Zdeněk Rux.

Petiční výbor, tak jak ho známe doposud, se rozhodl zájmy obyvatel prosazovat skrze nově založený spolek. Jeho předsedou byl zvolen Ing. Pavel Plát, který vysvětlil důvody založení. “Petice byla oficiálně vypořádána, nicméně naše práce nekončí. Spolek s jasnou právní identitou bude v této práci pokračovat a bude se moci účastnit případných stavebních či územních řízení.” Bližší informace o spolku budou zveřejněny v dalších týdnech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *